Перший в Україні Центр сприяння розвитку ОТГ Державної служби зайнятості розпочав роботу на Сумщині

У селі Хоружівка Недригайлівського району розпочав роботу перший в Україні Центр сприяння розвитку ОТГ Державної служби зайнятості. Він створений на базі навчального відділення державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості».


«Ми закладаємо хай хоч і маленьку, але таку вкрай необхідну цеглинку у фундамент розвитку сільських територій. Ми відкрили перший в Україні такий центр, і це реальна робота нашої служби. Таким чином формується закономірна думка, що служба зайнятості – це не тільки фінансове джерело їх підтримки у випадку втрати роботи, а, насамперед, – надійний партнер у її пошуку. На сьогодні маємо у своїй базі близько 150 тисяч вакансій. Багато робіт не такі високооплачувані, як, наприклад, у країнах Східної Європи, тим не менше, ми крок за кроком ідемо до того, аби підтягувати заробіток, і тим самим забезпечувати українцям їх соціальну захищеність. Я думаю, що такі центри будемо відкривати й в інших регіонах України», – зазначив на відкритті закладу керівник Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко.

За словами заступника голови Сумської облдержадміністрації Івана Боршоша, ця подія є знаковою для регіону, бо обраний курс на допомогу об’єднаним територіальним громадам відкриває широкі можливості для мешканців села забезпечити себе роботою або започаткувати навіть власну справу.

«Я сподіваюся, що наш центр буде не тільки першим, а й кращим в Україні», – наголосив посадовець.

Пілотна в Україні модель центру передбачає надання широкого спектру послуг ОТГ: від навчання керівного складу та спеціалістів за напрямками життєдіяльності громади до ведення ефективної самозайнятості.

Навчання проходитиме із залученням широкого кола спеціалістів вищих та середніх спеціальних навчальних закладів, державних структур і підрозділів, підприємств, установ, організацій за такими напрямками як організація охорони громадського порядку, запровадження енергозберігаючих технологій, безпечна експлуатація будівель та споруд, цивільний захист населення та охорона праці, землевпорядкування та інші.

На двох поверхах загальною площею майже півтори тисячі квадратних метрів розташовано до двох десятків просторих кімнат, кожна з яких вже має конкретне призначення. Навчально-методичний центр ОТГ налічує 8 навчальних місць, де одночасно зможуть перебувати до 50 слухачів.

Навчальні кабінети оснащені за останнім словом техніки – комп’ютерне обладнання, інтерактивні дошки, екрани: усе, що потрібне для навчання.

Неподалік – житло для слухачів (поруч 12-квартирний житловий будинок, у якому можуть мешкати слухачі курсів, учасники семінарів. У селі є чудовий сад, пасіка, передана третім Президентом України Віктором Ющенком,  їдальня.

Під час заходу відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Сумською обласною державною адміністрацією, Сумською обласною радою та Державною службою зайнятості  щодо функціонування Центру сприяння розвитку об`єднаних територіальних громад Державної служби зайнятості у Сумській області на базі навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

Цей документ покликаний об’єднати зусилля щодо функціонування Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад Державної служби зайнятості у Сумській області і підтримки державної політики України у сфері місцевого самоврядування, відповідно до Стратегії регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року.