Петро Порошенко оголосив свою позицію щодо помісної православної церкви

Президент України Петро Порошенко оголосив свою позицію щодо помісної православної церкви.


Усі єпископи православної церкви Київського патріархату поставили свої підписи у зверненні до Вселенського патріархату з проханням надати томас Українській автокефальній церкві.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко.

"На сьогоднішній день Україна як ніколи близька до появи в Україні власної автокефальної помісної церкви. Це засвідчить не лише позиція Вселенського патріарха.

Хочу повідомити, що після моєї зустрічі з патріархом Філаретом всі єпископи православної церкви Київського патріархату поставили свої підписи, засвідчили у зверненні до Вселенського патріарху щодо надання томасу новій Українскій православній автокефальній церкві", – повідомив президент.

За словами Порошенка, за 26 років – це перший документ, який об'єднав всіх ієрархій цих церков.

"Кожен із вас розуміє, що це абсолютно історична подія в історії нашої держави. Це не церковна подія, а подія незалежності України, яка відбувається у дуже непрості часи. Щоб як у більшості православного світу ми мали свою єдину церкву… адміністративно незалежну від Москви чи когось іншого", – зазначив він.

Президент наголосив, що усі єпископи Української православної церкви київського патріархату підтримали створення єдиної Української православної автокефальної церкви.

Детальніше тут: 

https://drive.google.com/file/d/1zCuv50DEB0OGNgEJPE6vkRRHTyi_O-HV/view