Підбито підсумки роботи Сумської митниці ДФС за 2018 рік

Відбулася підсумкова нарада керівництва Сумської митниці ДФС. Нараду проведено під головуванням виконуючого обов’язки начальника Сумської митниці ДФС Олександра Щуцького за участі заступників начальника митниці Ігора Нікітіна, Юрія Міщенка, Сергія Черкунова, начальників митних постів та керівників структурних підрозділів.


Під час наради розглядались результати роботи митниці на економічному напрямку, результати  оперативно-службової діяльності  митних постів у 2018 році та результати роботи з організації митного контролю.

За словами заступника начальника митниці Ігора Нікітіна,  протягом 2018 року Сумською митницею ДФС до державного бюджету перераховано 5 мільярдів  541 мільйонів гривень, що на 300 мільйонів менше, ніж минулого року.  Серед основних факторів, що вплинули на зменшення  надходжень до державного бюджету, – зміни в законодавстві України, у зв’язку із застосуванням певних заборон та обмежень щодо імпорту в Україну мінеральних добрив та введення воєнного стану в Україні.

Крім економічної складової, працівники митниці Сумщини приділяють значну увагу боротьбі з контрабандою та митними правопорушеннями.

Про результати роботи Сумської митниці ДФС у правоохоронному напрямку в 2018 році доповів заступник начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії  Юрій Пастушенко. Він зазначив, що кількість виявлених правопорушень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 40 відсотків.

У минулому році велика увага керівництва митниці зосереджена на реалізації повноцінного партнерства між митними органами та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності.

Олександр Щуцький, в.о. начальника Сумської митниці ДФС наголосив на необхідності підвищувати активність зовнішньоекономічної діяльності серед суб’єктів ЗЕД, а також приділяти належну увагу питанню створення сприятливих умов для роботи суб’єктів ЗЕД. Як результат – збільшення товарообігу в регіоні та зростання економіки області.