Підвищення тарифів з початком опалювального сезону стане серйозним викликом для людей

Про це заявив депутат Сумської обласної ради Микола Войтенко.


«Уже просочилася інформація, що з жовтня в Україні скасують пільговий тариф на перші 100 кіловатів електроенергії, – говорить Микола Войтенко. – А це приблизно 2,5 гривні за 1 кіловат. Тобто, за ті ж 100 кіловат потрібно буде заплатити не 90 (до 100 кіловат споживання) і не 168 (понад 100 кіловат споживання), а 250 гривень».

Також є ризики, що на 20% може зрости тариф на воду. Якщо так станеться, то середньостатистична родина платитиме за 10 кубометрів майже 270 гривень замість теперішніх 230 гривень.

Але, як завжди, найбільшою біллю споживачів є тарифи на газ. Ціна на блакитне паливо росте щомісяця. І вже у жовтні вона становитиме 6.736 грн за 1 кубометр для побутових споживачів. А якщо ще врахувати доставку блакитного палива, то для багатьох людей вона просто стане непідйомною.

«Людям немає за що купити продукти, ліки, одяг дітям. А з такими цінами перед населенням постає дилема: чи подати тепло в оселю, чи накормити родину. Наші громадяни знаходяться просто на межі виживання. Якщо така політика нинішньої влади продовжиться, то у нас залишиться не країна, а територія без населення. Воно вимушене буде виїхати у пошуках кращої долі», – коментує Микола Войтенко.

Депутат зазначає, що ціна на газ – це також не останній сюрприз від влади! Згідно з угодою з МВФ, в Україні вводиться законодавча вимога, яка з 1 жовтня 2020 року дозволяє компаніям-постачальникам тепла кілька разів за рік переглядати тарифи, корегуючи їх відповідно до ринкових цін на газ. Тобто дорожчатиме газ – дорожчатиме й опалення.

На думку депутата, обман людей і непрофесіоналізм роботи нинішньої влади якнайкраще демонструють її рейтинги, що впали. «Падіння рейтингів влади і зростання довіри до нашої опозиційної політичної сили показує, що люди не хочуть більше бути обдуреними, вони хочуть стабільності, нормального життя і справедливості», – резюмував Микола Войтенко.