Питання освіти в громадах: Миропільська ОТГ планує цьогоріч утеплення застарілої шкільної будівлі

Про це стало відомо під час онлайн-зустрічі команди Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» з фахівцями Миропільської селищної ради. Темою консультації були питання освіти та закупівель.


«Найбільшою проблемою в освіті, яка потребує вирішення- є застарілі та енергозатратні шкільні  будівлі, але в цьому році планується провести утеплення  будівлі опорного закладу Миропільський НВК, таким чином прогнозуємо зменшення витрат на оплату енергоносіїв», – повідомила начальник відділу освіти, молоді і спорту, культури та туризму Миропільської сільської ради Олена Шаркова.

Під час консультації розглянули  алгоритм реорганізації закладів освіти, враховуючи новації   Закону України «Про повну загальну середню освіту».

«Варто пам’ятати, що при прийнятті рішення про реорганізацію закладу загальної середньої освіти, засновник має забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні», – зауважила радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тетяна Коробка.

«Питання формування спроможної освітньої мережі та  створення Нового освітнього простору наразі є актуальним для громад. Сучасний освітній простір – це можливість об’єднати дошкільну, позашкільну,  загальну середню освіту та створити різноманітні можливості для різних видів діяльності, що мотивує до навчання»,– зазначила керівниця Сумського РО Марина Лобова.

Продовжуючи тему формування спроможної освітньої мережі були розглянуті співвідношення витрат на освіту до загального обсягу витрат з бюджету громади, співвідношення загальної суми витрат на освіту до суми отриманої освітньої субвенції, а також вартість утримання однієї дитини  та одного класу в навчальному закладі.

«Ми спільно з фахівцями громади плануємо попрацювати над іншими критеріями, які необхідні для розрахунку перспективної спроможної освітньої мережі та плануємо визначитися з показниками, які є найбільш витратними для сільської ради», – прокоментувала радниця з муніципальних фінансів Ірина Алєєва.

Також були розглянули питання призначення Уповноваженої особи для проведення спрощених закупівель, наявність вищої освіти та досвіду роботи, а також хто може виконувати обов’язки уповноваженої особи у разі її тимчасової відсутності.