Податківці Сумщини звітували про результати своєї роботи за 9 місяців 2018 року
У ГУ ДФС у Сумській області керівники податкової міліції ДФС Сумщини звітували про результати своєї роботи за 9 місяців 2018 року.
За словами Олега Іванюти, першого заступника начальника ГУ ДФС у Сумській області, за період січня-вересня 2018 року економічний ефект від роботи податкової міліції склав 148,2 млн. грн, що перевищує показник минулого року майже в 2,5 рази.
Пріоритетними напрямами в діяльності податкової міліції залишаються:
1) викриття резонансних кримінальних правопорушень;
2) виявлення та ліквідація транзитно-конвертаційних груп;
3) викриття кримінальних правопорушень у митній сфері та ліквідація так званих центрів мінімізації митних платежів;
4) протидія незаконному обігу підакцизних товарів;
5) упередження розкрадання ПДВ;
6) відшкодування завданих державі збитків та, як наслідок, забезпечення максимального надходження грошових коштів до бюджету України.
Як зазначив начальник оперативного управління ГУ ДФС у Сумській області Олександр Гомон, за результатами розслідувань кримінальних проваджень, відкритих за матеріалами оперативників області, до бюджету надійшло 27,6 млн. грн, що у чотири рази більше результатів аналогічного періоду 2017 року.
Також виявлено та припинено діяльність 2-х міжрегіональних конвертаційних центрів із загальним обігом понад 650 млн. грн, які діяли на території Сумської, Луганської, Донецької, Київської, Дніпропетровської областей.
Олександр Гомон проінформував, що у рамках операції «Акциз 2018» співробітниками податкової міліції виявлено 13 злочинів за фактами незаконного виготовлення, зберігання і збуту підакцизних товарів. В цілому вилучено підакцизних товарів на суму 61,4 млн. гривень.
Крім того, припинено діяльність 6 підпільних цехів з виробництва підакцизних товарів.
За рахунок вивільнення від фальсифікату ринку підакцизної продукції забезпечено додаткові надходження акцизного податку у розмірі 25,3 млн. гривень.
Упереджено 6,4 млн. грн сум ПДВ, що були незаконно заявлені до відшкодування з бюджету та перебувають під кримінальним провадженням.
За наслідками перевірок підприємств-користувачів незаконних послуг транзитно-конвертаційних груп, а також за результатами протидії правопорушенням у сфері державних закупівель до бюджету мобілізовано 32,9 млн. гривень.
За результатами спільного відпрацювання з Сумською митницею ДФС ризикових експортно-імпортних операцій, а саме: коригування митної вартості товарів за наслідками перевірок, проведених на підставі інформації оперативних підрозділів, конфіскації товарів, накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів за порушення митних правил, перевірок користувачів «центрів мінімізації митних платежів» до бюджету додатково залучено 61 млн. гривень.
– Податковою міліцією області у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в тому числі в рамках операції «Рубіж 2018», викрито 14 кримінальних правопорушень. Збитки державі по яких склали 17 млн. грн, з яких 3 млн. грн вже відшкодовано, – повідомив Олександ Гомон.
Ліквідовано 1 центр мінімізації митних платежів з оборотом 30 млн. гривень. Також додатково сплачено 52 млн. грн митних платежів у результаті збільшення вартості задекларованих товарів.
Про розслідування кримінальних проваджень розповідає Олександр Тютюнник, начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області.
У поточному році, слідчими податкової міліції Сумської області направлено до суду 23 кримінальних провадження у відношенні 29 підозрюваних, що на 7 проваджень перевищує показник аналогічного періоду минулого року, у тому числі: за ст. 212 КК України – 6 проваджень, за ст. 204 КК України – 8 проваджень та за ст. 205 КК України – 9 проваджень.
До суду з обвинувальним актом спрямовано 13 проваджень у відношенні 19 підозрюваних: у т.ч. 5 проваджень за тяжкими злочинами, 3 провадження відносно групи осіб, одне з яких щодо організаторів підпільного цеху з незаконного виробництва підакцизних товарів.
Для звільнення від кримінальної відповідальності спрямовано до суду 10 проваджень, у т.ч. одне провадження за тяжким злочином.
– Одним із основних завдань слідчих підрозділів фінансових розслідувань органів ДФС є забезпечення відшкодування збитків заподіяних державі у кримінальних провадженнях, – сказав очільник слідчого підрозділу ГУ ДФС у Сумській області.
За дев’ять місяців поточного року слідчі фінансових розслідувань області у закінчених кримінальних провадженнях забезпечили відшкодування завданих державі збитків у сумі майже 21 млн. грн, що є стовідсотковим показником у відношенні до встановлених збитків у кримінальних провадженнях. Це один із найвищих показників в Україні.