Податкова міліція ДФС у Сумській області ліквідувала «конвертаційний центр»

Співробітниками податкової міліції Сумської області в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру.


Встановлено, що вказаний «конверт» з 2015 року до моменту викриття надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Київської Харківської та інших областей України з формування незаконного податкового кредиту та незаконного переведення безготівкових коштів у готівку.

Таку діяльність було організовано групою осіб, які з метою прикриття незаконної діяльності зареєстрували та придбали корпоративні права низки транзитно-конвертаційних суб’єктів господарської діяльності. Схема конвертації полягала в тому, що безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно – конвертаційних підприємств у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності, після чого вказані кошті конвертувались у готівку за винятком 7-8%.

Загальний обсяг проконвертованих коштів, через розрахункові рахунки, відкриті в філіях одного з комерційних банків, склав понад 60 млн. гривень, у тому числі сума сформованого ризикового податкового кредиту – 10 млн. гривень.

Під час проведених заходів здійснено 5 обшуків за адресами розташування офісних приміщень та місцями проживання фігурантів справи, де вилучено 12 печаток, чекові книжки, банківські картки, електронні носії інформації, бухгалтерську документацію та чорнові записи. Слідчі дії тривають.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *