Податкова міліція Сумщини викрила потужний конвертаційний центр

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області спільно зі слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури № 1 викрили та ліквідували міжрегіональний конвертаційний центр з обігом 300 млн. гривень.


У ході розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків (обов’язкових платежів) правоохоронці припинили діяльність потужного міжрегіонального конвертаційного центру. Організатори «конверту» протягом 2017-2018 років створили на території Київської, Дніпропетровської та Запорізької областей ряд підконтрольних підприємств, які надавали послуги з незаконного переведення безготівкових грошових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.

 Незаконно проконвертована готівка (за винятком 10-12%, які слугували «винагородою» фігурантів справи) передавалась клієнтам. 

Керівник конвертаційного центру створив організовану злочинну групу, до складу якої входило 9 осіб. Щоб замаскувати злочинну діяльність, було зареєстровано на підставних осіб 37 підприємств, у тому числі й підприємства-нерезиденти.

Загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 300 млн. гривень.

За результатами проведених 12 санкціонованих обшуків за адресами фактичного знаходження «тіньових» офісів, адресами мешкання учасників «конвертаційного центру», автомобільного транспорту, що використовувався у злочинній діяльності, вилучено 2,4 млн. грн готівки у національній та іноземній валютах; 32 печатки підприємств та первинні фінансово–господарські документи, чорнові записи, чекові книжки, комп’ютерну техніку, банківські картки та телефони.

На рахунках у банках накладено арешт на 1,3 млн. гривень.

Наразі слідчі дії тривають та вживаються заходи щодо притягнення всіх учасників «конвертаційного центру» до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *