Податковою міліцією Сумщини  ліквідовано канал незаконного постачання товарів до тимчасово непідконтрольних територій

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області під процесуальним керівництвом Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України ліквідували канал незаконного постачання продуктів харчування до тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.


В рамках проведення операції «Рубіж-2018» та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.358 та ч.3 ст. 209 КК України встановлено низку фіктивних компаній, спеціально створених для прикриття незаконної діяльності. Через ці компанії до Китаю «експортували» товари за заниженими цінами, які після вивезення з митної території України перевантажувались на території Російської Федерації  та доставлялись до тимчасово непідконтрольних територій.

Тобто, товар до місця призначення не прибував, а організатори каналу не повертали валютну виручку та отримували неконтрольовані прибутки.

Від імені одного з таких підприємств до митного поста Харківської митниці було подано декларацію для оформлення чергового вантажу в режимі експорт до Китайської народної республіки.

За результатами огляду, проведеного в автомобілі, яким перевозилися товари, виявлено та вилучено продукти харчування вартістю близько 1,5 млн. гривень. Виявлені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання.

Тривають слідчі дії.