Помер почесний громадянин міста Суми Олександр Кравченко

Останнього дня березня на 87-му році життя помер почесний громадянин Сум Олександр Йосипович Кравченко. Про це під час засідання виконкому повідомив заступник мера Сум Віктор Волонтирець.


Закінчивши 1954 року Київський політехнічний інститут, Олександр Кравченко приїхав на Сумський суперфосфатний завод. Працював майстром, механіком, начальником цеху, виконував обов’язки головного інженера, очолював партком підприємства. 1969 року став директором хімкомбінату. І був незмінним керівником «Сумихімпрому» до листопада 1995 року.

За цей час зведені лабораторний корпус і їдальня СумДУ, хірургічний корпус 5-ої міськлікарні (на 300 місць), поліклініка, стоматологічна клініка, дитяча та жіноча консультації, пожежне депо на вул. Паризької Комуни, 14-кілометровий газопровід Чернеччина-Вільшани, тролейбусна лінія до заводу ГТВ-2, газові мережі в Бездрик довжиною 4 км, три мости через Псел, готель для іноземних фахівців і Будинок переговорів. Крім того, очолюване Кравченком підприємство брало участь у будівництві міських очисних споруд, автодоріг, 9-10 мікрорайонів. Під його керівництвом сумські хіміки вперше впровадили нові прогресивні технології виробництва сірчаної кислоти, амофосу, гранульованих суперфосфатів тощо.

16 жовтня 2002 р Олександр Йосипович був удостоєний звання «Почесний громадянин м Суми» (рішення сесії міськради №99-МР) і за значний внесок у розвиток і створення соціальної інфраструктури міста. Клопотав про нього директор «Сумихімпрому» Євген Лапін. Крім того, було відповідне подання ВАТ «Сумихімпром», де на той момент пан Кравченко працював директором із зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій.

Довідка

Кравченко Олександр Йосипович народився 26 вересня 1929 в с. Острійки Білоцерківського району Київської області. Має звання «Відмінник хімічної промисловості СРСР», «Заслужений раціоналізатор України», лауреат премії Ради міністрів СРСР, кавалер орденів Леніна та «Знак пошани». 

Прощання з видатним земляком розпочнеться 1 квітня об 11.00 у Палаці культури «Хімік». Поховають Олександра Йосиповича Кравченка на Алеї Почесних громадян міста, що на Центральному кладовищі Сум.