Посол Швеції відвідав Сумщину

Микола Клочко і Камеран Худур обговорили процеси децентралізації на Сумщині, розширення прав і можливостей об’єднаних громад з метою надання високоякісних послуг громадянам


Перший секретар Посольства Швеції в Україні із зацікавленням ознайомився з Перспективним планом створення спроможних об'єднаних територіальних громад Сумської області, оскільки він є також директором програми «U-LEAD з Європою» від Sida.

Очільник області розповів про подальші плани щодо створення ОТГ, проведення там місцевих виборів, розвитку інфраструктури населених пунктів та створення належних умов для надання жителям якісних послуг.

Активну участь у зустрічі взяла керівник напрямку з покращення якості надання адміністративних послуг для населення програми «U-LEAD з Європою» від Sida Сусанна ДЕЛЛАНС.

Іноземні гості завітали на Сумщину з нагоди відкриття в Миколаївський ОТГ Білопільського району створеного «з нуля» Центру надання адміністративних послуг.

Нагадаємо, «U-LEAD з Європою» робить внесок у створення багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Це включає дві основні цілі. Перша з них – це посилення спроможностей ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою впровадження реформ регіональної політики та децентралізації (GIZ). Друга – розширення прав і можливостей об’єднаних громад з метою надання високоякісних послуг громадянам, що робить внесок у реформу децентралізації, яка триває в України (Sida). Для цього Sida уклала субконтракти зі Шведською асоціацією місцевих властей та регіонів, щоб підтримати до 600 центрів надання адміністративних послуг, які відповідають очікуванням громадян, та з Естонською академією електронного врядування, щоб розробити ІТ-рішення, які забезпечують надання відповідних послуг.