Потрібно терміново підвищувати зарплати медикам, інакше скоро нікому буде лікувати людей

Народний депутат, засновник “Опозиційної платформи – За життя!” Юрій Бойко під час робочої поїздки до Сумської області, в ході якої він відвідав ФАП в селі Чернеча Слобода, заявив, що потрібно терміново підвищувати зарплати медикам, інакше скоро нікому буде лікувати людей.


Він назвав абсолютно неприйнятною ситуацію, коли в Україні в амбулаторіях відсутній медичний персонал, а в приміщеннях немає належних умов для прийому пацієнтів. «В.о. міністра охорони здоров’я, яка розповідає про реформи в медицині, потрібно привезти сюди і показати, що вони взагалі накоїли. Такого неподобства не було ніколи», – сказав опозиційний політик.

За його словами, ключовою проблемою є відсутність достатнього фінансування медицини нинішньою владою,ситуація з медпрепаратами та зарплати лікарів. «При тому, що на кінець минулого року середня зарплата в економіці становила 10,5 тис. гривень, лікарі отримували менше 7 тисяч. Хоча ця сума повинна бути як мінімум 12 тисяч гривень. За останні три роки близько 70 тисяч лікарів виїхали з країни. На даний момент не вистачає третини медичного персоналу, особливо в селах. Скоро просто нікому буде лікувати людей!» – підкреслив Юрій Бойко.

Засновник “Опозиційної платформи – За життя!” підкреслив, що медицину доведеться відновлювати практично з нуля. «В Україну повернулися епідемії, про які давно забули, ліків або немає, або вони недоступні для більшості населення, фахівці масово виїжджають з країни, навіть швидку допомогу практично ліквідували. Ми скасуємо цю антилюдську псевдореформу. Якісна і доступна медицина буде гарантована всім громадянам», – наголосив Юрій Бойко.

Голова фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко додав, що Сумщина нині лідирує за кількістю суїцидів, входть до 5 областей, звідки найбільше виїжджає людей. Пенсіонери отримують допомогу для жебраків, хворі люди не мають можливості лікуватися, а тому тихо вмирають.

“І при таких реаліях нинішній уряд цинічно розповідає про патріотизм, – наголошує Олександр Стрельченко. – У той же час воно лікується за кордоном, вчить там своїх дітей і веде бізнес. Скажіть, для чого їм Україна? І для чого нам такі поводирі, які ведуть країну в нікуди! Це потрібно міняти в корені!”