Працевлаштування учасників АТО – пріоритет у роботі служби зайнятості Сумщини

Для обласної служби зайнятості завдання працевлаштування учасників антитерористичної операції завжди було пріоритетним. Спеціалісти базових центрів зайнятості повсякденно тримають це питання на особливому контролі. Доля кожного учасника АТО вирішується у співпраці роботодавців та органів місцевої влади.


Протягом 2015-2017 років послугами служби зайнятості користувалися 3993 учасника антитерористичної операції, використано  55956,5 тис. грн. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Середній розмір допомоги по безробіттю склав 3,97 тис. грн.

Упродовж 2015-2017 років за сприянням служби зайнятості отримали роботу 780 учасників антитерористичної операції, у т. ч. самостійно створили нові робочі місця, шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності 52 безробітних з числа учасників АТО.

Напрямки підприємницької діяльності – надання побутових послуг: виробництво меблів, взуття, послуги з будівельних та покрівельних робіт, пасажирські перевезення.

З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці охоплено професійним навчанням, шляхом підготовки, перепідготовки та підвищення їх кваліфікації, організації стажування безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях 140 безробітних з числа учасників АТО. Навчалися за професіями: водія автотранспортних засобів кат. С та Д, електрогазозварника, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, зварника пластмас, машиніста та оператора котельні.

Працевлаштовані після проходження професійного навчання 122 учасника антитерористичної операції. Суттєвим фактором підтримки безробітних, у період пошуку роботи є участь в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, як мотивація до праці і засіб для одержання додаткового заробітку. У період 2015-2017 років залучено до участі в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру по благоустрою територій населених пунктів, зон відпочинку, впорядкуванню пам’ятників, меморіальних комплексів, на об’єктах соціальної сфери  (навчальних закладів, закладів культури і охорони здоров’я) 267 безробітних числа учасників антитерористичної операції.