Працівники фіскальної служби Сумщини встановили 54 порушення  порядку обігу підакцизної продукції

Управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Сумській області проведено 45 фактичних перевірок суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.


Перевірками встановлено 54 факти порушень порядку обігу алкогольної та тютюнової продукції в роздрібній мережі. Сума застосованих штрафних санкцій склала близько 0,5 млн. гривень.

За словами Бориса Пересадька, начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів, за результатами перевірок виявлено 7 фактів торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій, 3 випадки зберігання алкогольної продукції немаркованої марками акцизного податку, 25 випадків продажу алкогольної продукції з порушенням встановлених розмірів мінімальних роздрібних цін. Крім того, працівники фіскальної служби виявили факти торгівлі тютюновими виробами з порушенням встановлених максимальних роздрібних цін на них, зберігання алкогольної продукції в місцях зберігання, які не внесено до Єдиного реєстру місць зберігання, торгівлі не облікованими алкогольними напоями.

– За факти продажу алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років  суб'єктам господарювання винесено 16 рішень про застосування фінансових санкцій на суму 115,6 тис. грн з анулюванням ліцензій, – говорить Борис Пересадько.

Для прикладу, працівники управління перевірили суб'єктів господарювання, які здійснюють, торгівельну діяльність на ринку «СКД» у Сумах. Як результат, встановлено факти безліцензійної торгівлі вином виробництва Італії та зберігання пива й слабоалкогольних напоїв у місцях, які не внесено до Єдиного реєстру місць зберігання. Сума штрафних санкцій становить 35 тис. гривень.

Матеріали перевірки направлено до правоохоронних органів для вилучення продукції та складання протоколів про адмінправопорушення.