Працівники податкової міліції ДФС у Сумській області повернули державі 700 тисяч гривень ЄСВ

За матеріалами перевірки слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області у квітні 2016 року відкрито кримінальне провадження щодо ухилення від сплати єдиного соціального внеску за ст. 212-1 Кримінального кодексу України.


Працівники податкової міліції встановили, що одне з підприємств машинобудівного комплексу області регулярно нарощує борг по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На момент несплати обов’язкових платежів підприємство мало можливість перерахувати на рахунки державного казначейства відповідні внески, проте службові особи підприємства направляли гроші на інші потреби, усвідомлюючи, що зобов’язання по сплаті ЄСВ є першочерговим. Зазначені дії призвели до фактичного ненадходження до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування майже 700 тис. гривень.

Порушникам оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Проте під час розслідування кримінального провадження правопорушники сплатили обов’язкові платежі в повному обсязі. У серпні 2016 року кримінальне провадження направлено до суду з клопотанням для звільнення від кримінальної відповідальності на підставі частини 4 статті 212-1 КК України.

Оскільки особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до відповідальності сплатила єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також відшкодувала шкоду, завдану фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування їх несвоєчасною сплатою (штрафні санкції, пеня).

До відома. Протягом 2016 року у закінчених слідчими фінансових розслідувань органів Державної фіскальної служби Сумщини кримінальних провадженнях відшкодовано понад 2,2 мільйони гривень завданих державі збитків.