Працівники податкової міліції ДФС у Сумській області виявили незаконну схему експорту лісу

Працівниками оперативного управління та управління внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Сумській області спільно з прокуратурою Сумської області викрито незаконну схему експорту лісу до країн з пільговим оподаткуванням.


У ході комплексних скоординованих заходів щодо протидії зловживанням у лісовій галузі для забезпечення енергетичної безпеки країни працівниками ГУ ДФС у Сумській області проведено аналіз ризикових експортних операцій з деревиною та лісоматеріалами.

Особливу увагу приділено відправкам до третіх країн через офшори та країни з пільговим оподаткуванням. Встановлено ряд приватних підприємців – суб’єктів господарської діяльності, які, зловживаючи службовим становищем, здійснювали експорт деревини через країни з пільговим оподаткуванням. Вони вносили неправдиві відомості до офіційних документів щодо походження продукції. Таким чином, порушники ухилилися від сплати податків до бюджету на загальну суму понад 700 тисяч гривень.

За результатами проведених слідчих дій у кримінальному провадженні виявлено та вилучено печатки майже двох десятків підконтрольних суб’єктів господарювання, а також підприємств з ознаками фіктивності, що протиправно використовувалися для виготовлення підроблених документів.

З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків описано обладнання та продукції загальною вартістю близько 1 мільйон гривень. 26 липня 2016 року внесено кримінальне провадження за статтями 212, 364 та 358 Кримінального кодексу України Триває розслідування кримінального провадження.