Працівники поліції Сумщини повернули в родину 5-річного втікача

Хлопчик з Путивльщини змусив похвилюватися не тільки своїх батьків, а й підняв по тривозі всіх працівників поліції Сумщини та Чернігівщини, котрі розшукували його як безвісті зниклого.


З‘ясувалося, що малий мандрівник самостійно здолав пішки два кілометри до траси, сів у один з рейсових автобусів і заїхав за сто двадцять кілометрів від дому. Врешті-решт, на нього звернув увагу селянин з Чернігівщини, і повідомив про «знайду» до місцевої поліції.

Про те, що з дому зник п‘ятирічний син, схвильовані батьки повідомили до поліції вранці. По тривозі був піднятий весь особовий склад Путивльського та прилеглих відділів поліції, дитину оголосили в розшук як безвісти зниклу. На його пошуки було кинуто всі сили та засоби правоохоронців – прочісувалась територія навколо села, де живе родина, і сусідні населені пункти, опитувались місцеві жителі, відпрацьовувались всі можливі й неможливі версії зникнення хлопчика.

Знайшовся ж малий несподівано зовсім не там, де його шукали – аж на Чернігівщині. Про це повідомили місцевих полісменів їх колеги з Новгород-Сіверського.

З‘ясувалось, що самотню дитину неподалік свого будинку побачив житель села Орлівка. Малий був трохи схвильований, і біля нього нікого не було з дорослих. Про малого «знайду» чоловік повідомив на лінію «102». Група швидкого реагування Новгород-Сіверського відділу поліції доправила хлопчика до райцентру та передала фахівцям відповідної служби, що опікується справами дітей та молоді.

«Хлопчик розповів, що хотів купити собі мобільний, тому й вирушив у дорогу, – коментує ситуацію начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУНП області Сергій Тарасенко. – Втім, протягом дня в силу свого віку та фантазії він кілька разів міняв версії того, що штовхнуло його на мандрівку. Але певної причини працівники поліції так і не знайшли – з батьками конфліктів не виникало, родина порядна та має у селі хорошу репутацію».

Того ж дня батько, сповіщений правоохоронцями, поїхав до сусідньої області і забрав малого додому. Здається, лише побачивши татка, хлопчик почав розуміти, наскільки небезпечною була його мандрівка, і він пообіцяв більше ніколи не йти з дому без дозволу.

Наразі працівники поліції вже склали на батьків адміністративний протокол за ознаками ст.. 184 КУпАП, та направлять його на розгляд суду. Також ведуться пошуки автобуса, на якому мандрував малий, та з‘ясовується особа водія, до якого будуть застосовані заходи дисциплінарного впливу.