Працівники управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Сумській області викрили факти зловживань на сумській митниці

ДФС За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Сумській області 28 липня 2017 року прокуратурою Сумської області відкрито два кримінальних провадження, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.


Перше кримінальне провадження відкрито за фактом зловживання службовим становищем з боку службових осіб митного посту «Ромни», відділу митного оформлення «Шостка» митного посту «Центральний» та структурних підрозділів Сумської митниці ДФС, які здійснюють контроль правильності класифікації товарів поданих до митного оформлення. Встановлено, що службові особи Сумської митниці ДФС, незаконно сприяли службовим особам імпортера-підприємства з м. Київ, шляхом митного оформлення товарів за невірно визначеним кодом УКТ ЗЕД. Протягом 2016-2017 років ТОВ здійснило 11 аналогічних митних оформлень, внаслідок чого до державного бюджету не надійшло митних платежів на суму понад 340,6 тисяч гривень митних платежів.

Інший випадок працівники внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Сумській області виявили в результаті аналізу митних оформленнь товарів, які можна віднести до групи ризику. З другої половини 2016 року група сумських підприємств активно здійснювала імпорт текстилю з Туреччини, Болгарії, Китаю та Кореї з митним оформленням на митному посту «Центральний» Сумській митниці ДФС. Текстиль ввозився на митну територію України з преференціями, тобто за пільговими ставками ввізного митна (від 0% до 10%), замість встановлених 10-20% в залежності від товару. Встановлено, що службові особи митного посту «Центральний» Сумської митниці ДФС, завідомо знаючи про відсутність сертифіката походження товару, в порушення п.2 ст.48 Митного кодексу України, здійснили митне оформлення вантажів цих підприємств за пільговими ставками ввізного митна. Внаслідок чого до державного бюджету не надійшло митних платежів на суму понад 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Оперативний супровід вказаних кримінальних проваджент здійснює УВБ ГУ ДФС у Сумській області.