Президент України відзначив здобутки військової кафедри СумДУ

3 листопада науковці кафедри військової підготовки Сумського державного університету взяли участь в урочистостях з нагоди Дня ракетних військ і артилерії Збройних Сил України.


Захід відбувся за участі військово-політичного керівництва держави на артилерійському полігоні поблизу селища Дівички Київської області. Після нагородження військовослужбовців-артилеристів Президентом України Петром Порошенком відбулася виставка-показ сучасних зразків озброєння та військової техніки, а також науково-технічної продукції підприємств і установ України артилерійської тематики.

Науковці кафедри військової підготовки Сумського державного університету були єдиними, кого запросило керівництво ракетних військ і артилерії Збройних Сил України на це свято. Кафедра є беззаперечним лідером серед навчальних закладів у військово-технічному супроводженні розробки продуктів військового призначення, спрямованих не тільки на покращення навчального процесу підготовки фахівців-артилеристів, але і на підвищення властивостей засобів забезпечення експлуатації артилерійського озброєння.

Цього разу кафедра представила 3D-моделі зразків артилерійського озброєння, свою останню розробку – Комп’ютерний артилерійський полігон – КАП і лазерний прилад замірювання довжини зарядної камори стволів нарізних артилерійських гармат – ПЗК-Л, який отримав патент на корисну модель і втілений в металі нашими партнерами – ТОВ “Метангаз-моторс”.

Президент України висловив особисту подяку начальнику кафедри полковнику М.М. Ляпі, доцентам кафедри полковнику А.Ф. Раскошному і підполковнику А.О. Вакалу за їх плідну працю, привітав зі святом і побажав успіхів усьому колективу кафедри.

Високу оцінку досягненням кафедри військової підготовки СумДУ дали Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України В.М. Муженко, Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант С.М. Попко та Командувач ракетних військ і артилерії Збройних Сил України генерал-майор В.Ю. Горбильов.

Закінчилося свято по-артилерійські – демонстрацією епізоду тактичних навчань з бойовою стрільбою із залученням артилерійських підрозділів – переможців конкурсу на кращу обслугу артилерійських гармат.