Протягом  2017 року послугами Сумського міського центру зайнятості скористались 12 787 осіб

9 лютого 2018 року  відбулась прес-конференція директора Сумського міського центру зайнятості Миколи Кухтика «Сумський міський центр зайнятості: підсумки діяльності за 2017 рік та пріоритети поточного року».


Протягом  2017 року послугами центру зайнятості скористались 12 787 осіб, які шукали роботу, у т.ч. 6956 осіб із числа зареєстрованих безробітних.

За сприянням служби зайнятості отримали робочі місця 5369 осіб. Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян, чисельність працевлаштованих до надання статусу безробітного становить 52%.

Одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності отримали 33 особи.

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру не залишилась поза увагою. Так, протягом 2017 року участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли 772 особи.

Загальна чисельність безробітних, які навчались під замовлення роботодавців становить 398 осіб .

27 осіб старше 45 років отримали ваучер на навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

Наприкінці 2017 розпочав свою роботу центр професійного успіху «Моя кар’єра», де надається багатоступенева профорієнтаційна допомога протягом усього періоду професійного розвитку людини – школярам, студентам, дорослому населенню. 

Позитивна динаміка просліджується і у роботі з підприємствами, установами, організаціями міста.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з центром зайнятості та мали вакансії збільшилася на 20% і становила 1577. Відповідно, збільшилася на 40% кількість наявних вакансій у базі даних Сумського міського центру зайнятості – 9858 пропозицій.

Компенсацію єдиного внеску отримали 29 роботодавців за  працевлаштування 59 безробітних на нові робочі місця.

Компенсацію витрат на оплату праці отримали 7 роботодавців за працевлаштування 7 внутрішньо переміщених осіб з числа зареєстрованих безробітних.

Протягом 2017 року Сумським міським центром зайнятості запроваджено сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до послуг:  електронна черга, електронна база резюме, відео-резюме,  онлайн-співбесіди з роботодавцями, відео-презентації, відео-вакансії підприємств, онлайн-навчання  тощо.

Сучасне життя диктує нові завдання та функції міській службі зайнятості, яка тримає курс на  сучасний сервіс. Так, з початку 2018 року почалося активне запровадження профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття та соціального супроводу громадян, які відносяться до вразливих на ринку праці груп населення  за підходом кейс-менеджменту.

Попереду – досить складний, насичений подіями та змінами рік. Особлива увага приділятиметься профорієнтаційній роботі, що передбачає осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи Державної служби зайнятості з профорієнтації. У роботу впроваджується новий, сучасний та зручний сайт.

Одним із пріоритетних завдань Сумського міського центру зайнятості на 2018 рік є забезпечення якісно нового рівня надання  соціальних послуг своїм клієнтам.