Протягом тижня порушниками завдано збитків рибному господарству області на суму більше 21 тис. грн, – Сумський рибоохоронний патруль

У період з 18 по 25 березня 2020 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 20 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.


Так, складено 13 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову), два – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), один – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) та один – за ст. 90 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України). Також оформлено три акти виявлення та вилучення шости одиниць безхазяйного майна.

«У порушників вилучено 28 од. заборонених знарядь лову та 55 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибним запасам, склали 21 342 грн. Передано до судів 15 справ для притягнення до адміністративної відповідальності» – повідомив керівник рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Для прикладу, 18 березня 2020 року в ході проведення рибоохоронного рейду державними інспекторами Сумського рибоохоронного патруля було задокументовано грубе порушення Правил рибальства. Інцидент стався на р. Рябинка біля с. Майське Великописарівського району Сумської області. Близько 02 години виявлені два громадянина, які добували рибу з гумового човна забороненим знаряддям – електровудкою. У такий спосіб їм вдалося виловити близько 17 кг риби: щука – 35 шт., плітка – 11 шт., окунь – 10 шт., карась сріблястий – 2 екз., лин – 1 шт. Завдано збитків рибному господарству України на суму 13 158 грн.

19 березня під час рейду на водоймі біля заводу «Сумихімпром» в м. Суми рибінспектори зафіксували та задокументували ряд грубих порушень Правил рибальства. Виявлені чотири громадянина, які займалися риболовлею за допомогою заборонених знарядь – восьми сітками. Один рибалка добував рибу на гумовому човні, а ще один – в риболовному костюмі. Таким способом вони впіймали понад 28 кг водних біоресурсів: карась сріблястий –
193 екз., щука – 2 екз., окунь – 1 екз. та карась золотий – 1 екз. Збитки становлять 5 868 грн.

Того ж дня державними інспекторами Сумського рибоохоронного патруля разом з прикордонниками відділу прикордонної служби «Юнаківка» Сумського прикордонного загону в ході проведення спільного рейду на р. Локня в с. Юнаківка Сумського району зафіксували грубе порушення Правил рибальства. Близько 19 години виявлені два громадянина, які добували рибу з гумового човна забороненими знаряддями – шістьма сітками, загальна довжина яких склала більше 100 м. У такий спосіб їм вдалося виловити близько 1 кг риби: плітка – 4 шт., окунь – 3 шт., щука – 1 шт. Завдано збитків рибному господарству України на суму 731 грн.

21 березня на водоймі біля с. Майське Великописарівського району затриманий громадянин, який у риболовному костюмі за допомогою ліхтарика та підсакою здобув 1,5 кг (34 шт.) раків. Сума збитку склала 867 грн.

На осіб складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП та протокол за ст. 90 КУпАП. Знаряддя лову вилучені на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з документом опису-оцінки.

В Шосткинському районі інспекторами виявлені два порушника, які добували водні біоресурси живцевими снастями, що перевищують дозволену кількість гачків – 20 «щуковками». На рибалок складено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладено по 85 грн штрафів.

За даний період складено три акти виявлення та вилучення безхазяйного майна у Сумському, Конотопському та Краснопільському районах, згідно з якими вилучено шість сіток.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, за даний період, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами на ринках області виявлено один випадок незаконного продажу 4 кг водних біоресурсів. На реалізатора оформлено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Сумський рибоохоронний патруль закликає рибалок-любителів дотримуватися встановлених вимог правил рибальства і з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.