Путивльська ОТГ: підготовка до першої сесії та перші кроки новоствореної громади

 

Організація роботи місцевої ради ОТГ та її виконавчих органів після проведення перших виборів – головні питання, що розглядалися під час виїзної консультації до Путивльської ОТГ, проведеної Сумським регіональним офісом Програми “U-LEAD з Європою”.


Цільова аудиторія консультації – потенційні в.о. старост об’єднаної територіальної громади, працівники фінансового, кадрового та юридичного підрозділів міської ради.

Керівниця регіонального офісу Марина Лобова під час свого виступу зазначила, що Сумський регіональний офіс продовжує діяльність Програми “U-LEAD з Європою” на території Сумської області. Також вона підкреслила, що команда офісу відкрита до співпраці та буде й надалі організовувати заходи з підвищення спроможності ОТГ, консультувати та допомагати громадам з юридичних, фінансових питань та з питань регіонального розвитку.

З окремими питаннями щодо порядку проведення першої сесії, декларування, реорганізації, вирішення кадрових питань та інших повноважень присутніх знайомила радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тетяна Коробка.

Радниця з питань муніципальних фінансів та управління Ірина Алєєва роз’яснила, як громаді вирішувати бюджетні питання, зокрема, виконувати бюджети, адже у цьому випадку вони виконуватимуться окремо, принаймні, до нових вказівок та роз’яснень Уряду. Були обговорені питання й щодо затвердження структури міської ради.

«Перша сесія Путивльської ОТГ запланована на 28 січня 2019 року», – повідомив перший заступник Путивльського міського голови Костянтин Гаврильчук. Також він зазначив, що першими кроками новоствореної громади буде налагодження благоустрою територій. ОТГ планує першочергово зайнятися питанням ремонту доріг та питанням вуличного освітлення, що майже відсутнє у селах, які увійшли до складу ОТГ. За його словами, сільські території мають відчути, що проживають на території громади, саме тому ці питання – в пріоритеті.

Нагадаємо, 29 грудня 2019 року відбулися перші вибори голови та депутатів Путивльської міської об’єднаної територіальної громади Сумської області. Тепер у складі громади – 12 сільських та 1 міська ради.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.