Рада ухвалила законопроект про анбандлінг: подробиці

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект №2239-1, необхідний для відділення від компанії “Нафтогаз України” діяльності з транспортування природного газу, сертифікації нового незалежного оператора газотранспортної системи (ГТС) і створення умов для укладення транзитного контракту з “Газпромом” за європейськими правилами. За відповідне рішення проголосував 341 народний депутат.


“Це історичний момент в сфері охорони українських інтересів. Дуже довго ми не могли побудувати законодавчу базу, що відповідає європейським нормам, щоб нас більше не шантажували і ми могли забезпечити довгострокове транспортування газу через територію України, використання української ГТС, а також стабільні доходи від цих основних фондів”, – сказав міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель в ході виступу в парламенті.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України 18 вересня 2019 року оновив план анбандлінга “Нафтогазу”. Новим оператором буде ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” (ОГТСУ, 100% “дочка” компанії “Укртрансгаз”), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС і має відповідний персонал.

ОГТСУ буде переданий у власність АТ “Магістральні газопроводи України” ( “МГУ”), 100% акцій якого Кабмін передав в управління Міністерству фінансів. Одночасно держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему терміном на 15 років.

Новий оператор зможе повноцінно запрацювати з 1 січня 2020 року. Нова модель анбандлінга НАК відповідає вимогам Третього енергопакету, що відкриває дорогу для підписання нового транзитного договору у відповідності до європейських правил. Чинний 10-річний транзитний контракт між “Нафтогазом” і “Газпромом” завершується 1 січня 2020 року

ГТС України має загальну протяжність газопроводів близько 38 тис. км, в неї входять 73 компресорні станції та понад 1,4 тис. газорозподільних станцій.

ukr.segodnya.ua