Радіусне коло замість небезпечного перехрестя: Сумські депутати домоглися будівництва нової дорожньої розв’язки

Влітку 2020 на перехресті доріг Суми-Лебедин та Суми-Харків розпочалися ремонті роботи за кошти державного бюджету. Тепер тут нове асфальтне покриття та довгоочікуваний круговий рух.


Цього домоглися сумські депутати від опозиції. Наприкінці 2017 року вони офіційно зверталися до обласного управління автомобільних доріг та поліції з вимогою негайно забезпечити безпеку на перехресті, встановивши круговий рух та освітлення.

«На цьому перехресті був встановлений знак обов’язкової зупинки. Тут завжди пожвавлений рух і обмежена видимість при проїзді та повороті. Саме тому на цій ділянці дороги найчастіше траплялися ДТП і нерідко з летальними наслідками», – говорить голова фракції ОП-ЗЖ в Сумській міській раді Ігор Перепека.

Він каже, що крайньою точкою для них став випадок, коли у серпні 2017 року внаслідок ДТП три людини опинилися після аварії в тяжкому стані, а одна людина загинула. Всі автомобілісти, хто їздять через це перехрестя, називають його страшним. Тому опозиціонери вирішили домогтися того, аби ця ділянка дороги стала безпечною. І у них це вийшло.

«Говорять, що обіцяного три роки чекають, але все ж таки головне, аби був результат, – зазначає голова обласної організації ОП-ЗЖ Олександр Стрельченко. – Ми пропонували зробити тут радіусне коло, бо це зобов’яже водіїв знижувати швидкість при в’їзді на перехрестя, а, отже, і ймовірність аварій буде меншою. Якщо чесно, то ми задоволені тим, що все ж таки домоглися вирішення цього питання і сподіваємося, що радіусне коло збереже не одне життя».

Депутати від ОП-ЗЖ вже готують звернення до обласного керівництва щодо встановлення тут освітлення.