Райони просять кошти на утилізацію отрутохімікатів

До депутатів обласної ради звернулися шосткинці і липоводолинці з проханням виділити кошти на утилізацію пестицидів та для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.


За інформацією Віктора Литвиненка, голови Липоводолинської районної ради, на території району зберігається 37,8 тон отрутохімікатів, у тому числі 10.8 тон на території Синівської сільської ради. «Це небезпека, – зазначив голова ради, – адже отрута зберігається просто неба, вздовж доріг загального значення. До того ж у Синівці поживає 450 дітей…».

Шосткинська районна рада просила виділити кошти з обласного бюджету для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася наприкінці квітня-початку травня минулого року на території Шосткинського району за участі підприємства «Елга», яке протягом тривалого часу неналежним чином утилізувало хімічні відходи.

"Питання будуть опрацьовуватись, райони мають провести експертизи і визначитись з реальною кількістю отрутних речовин, після чого будуть прийняті остаточні рішення", – зауважив голова депутатської комісії з питань земельних та водних ресурсів, використання надр, екології, довкілля та лісового господарства Володимир Токар.