Реалізатори алкоголю та тютюну поповнюють місцеві бюджети

За перший квартал 2016 року до місцевих бюджетів Сумщини надійшло 45,2 млн. грн. акцизного податку з роздрібного продажу алкоголю та тютюну.


На обліку в фіскальних органах Сумської області зареєстровано 3 виробника алкогольних напоїв, 5 виробників спирту (у тому числі біоетанолу), 5 суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями; 1607 суб’єктів, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та 1207 суб’єктів, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Сумській області.

За словами Олексія Мазуренка, в.о. начальника ГУ ДФС у Сумській області, в порівнянні з відповідним періодом минулого року в області відслідковується значне збільшення платників акцизного податку з роздрібного продажу. Так, кількість платників акцизного податку, які реалізують алкогольні напої збільшилося на 412, тютюнові вироби – на 141.

На січень – березень поточного року до місцевих бюджетів Сумської області надійшло 45,2 млн. грн. акцизного податку з роздрібного продажу, що складає 103,6 % доведеного завдання урядом, додатково надійшло майже 1,6 млн. грн. З відповідним періодом минулого року надходження акцизного податку з роздрібного продажу збільшилися на 24,5 млн. грн.

– ДФС Сумщини звертає увагу всіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, що з 22 квітня 2016 року наберуть чинності нові форми звітів щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів за кодами та видами продукції, які потрібно подавати до 10 числа кожного місяця, – говорить керівник сумських фіскалів, – за неподання або несвоєчасне подання звітів передбачено штраф 17 тис. грн.