Річки Сумщини зарибили мальком коропа, товстолоба та білого амура

Річки Псел, Шостка, Сейм і Десна поповнилися новою рибою. У рамках виконання на Сумщині загальнодержавної програми відтворення водних біоресурсів випущено у водойми області майже 95 тисяч мальків коропа, 100 тисяч товстолобика білого (гібрид) і понад 5 тисяч амура білого.


Як розповів начальник управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області Олександр Непочатов, у минулому році у річки області було запущено більше 100 тисяч мальків, а в цьому році кількість екземплярів збільшилась до 200 тисяч.

«Ці мальки риби приїхали до нас з Херсонського заводу. Їх нам доставили за сприяння народних депутатів та громадських діячів. Наступного року ми плануємо випустити у річки Сумщини 300 тисяч екземплярів риби», – розповів він.

Начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Сумського рибоохоронного патруля Віталій Підопригора додав, що зариблення річок рослиноїдними видами риб – білим товстолобом, білим амуром та коропом – сприятиме проведенню біологічної меліорації (зменшення об’ємів водоростей).

За словами головного державного інспектора відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Олега Городнікова, рибалкам, відпочивальникам та жителям прибережних територій необхідно підтримувати належний санітарний стан водойм. Категорично забороняються сітки, ятері, кулики, павуки, екрани та інші недозволені засоби риболовлі. Використання таких знарядь тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність, пише сайт ОДА.