Робота на випередження: потенційна Роменська ОТГ планує приділити увагу проектам, спрямованим на підтримку сільських територій

Зазначене питання було обговорено з фахівцями Роменської міської ради під час консультативного візиту в місто Ромни керівниці Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» та радника з регіонального розвитку Григорій Стариков.


«Важливо, що керівництво міста вже зараз думає про інтереси та потреби сільських населених пунктів, які найближчим часом будуть складовою Роменської ОТГ та розглядає можливість реалізації проєктів, важливих саме для розвитку цих територій», – прокоментував Григорій Стариков.

Під час зустрічі були розглянуті і питання розробки стратегії розвитку перспективні варіанти проєктів для подання на конкурс секторальної бюджетної підтримки за кошти ЄС а також враження від тестування онлайн платформ для цього конкурсу та ДФРР. Підтримку громаді в зазначених питаннях буде надаватися за підтримки Програми  «U-LEAD з Європою».

«Незважаючи на загальні тенденції урбанізації, перед об’єднаними територіальними громадами, які утворюються навколо міст обласного значення, стоїть особлива задача – зробити максимум для збереження сільської ідентичності. Тільки так можна буде побудувати дійсно сильну та згуртовану громаду. Тому ми вітаємо ініціативи, спрямовані на врахування інтересів всіх жителів», – зазначила Марина Лобова.

Нагадаємо, що згідно з чинним перспективним планом до складу #РоменськаОТГ входять територіальні громади 15 місцевих рад. Наразі йде активне обговорення проектів перспективних планів в областях, у профільному Міністерстві та комітеті ВРУ, які будуть покладені в основу нового адміністративно-територіального устрою держави. Місцеві вибори восени 2020 року пройдуть вже на новій територіальній основі.