Шахрай видурив у працівниці поштового відділення майже 400 тисяч грн

Жінка, намагаючись оновити програмне забезпечення, сама того не розуміючи, перерахувала аферисту кілька сот тисяч гривень. За даним фактом слідчі розпочали кримінальне провадження та ведуть пошуки зловмисника.


Жертвою шахрая стала 31-річна співробітниця одного із поштових відділень Кролевецького району. Вона розповіла, що в розпал робочого дня на її мобільний зателефонував невідомий, який представився співробітником техпідтримки їх організації. Співрозмовник повідомив, що на робочих комп’ютерах потрібно оновити програмне забезпечення. А для цього їй необхідно виконати певні дії. Жінка, нічого не запідозривши, виконала отримані інструкції.

Коли ж після цих маніпуляцій з рахунку установи зникло майже чотириста тисяч гривень, вона зрозуміла, що потрапила на гачок афериста. І невідкладно звернулась до служби безпеки організації. Завдяки цьому адміністрації вдалося повернути частину коштів. Однак в руках зловмисника все ж таки залишилося більше двохсот тисяч гривень.

За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», у рамках якого проводять слідчо-розшукові заходи з метою встановлення та затримання зловмисника.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до трьох років.

Поліція вкотре наголошує: не довіряйте незнайомим співрозмовникам та не поспішайте виконувати їх вказівки. Тим більше, якщо ви не розумієте суті запропонованих вам дій та інструкцій стосовно проведення тих чи інших операцій з банківськими рахунками. Будьте уважні та обачні, і тоді вам не доведеться бути жертвою аферистів.

Відділ комунікації поліції Сумської області