Шість годин на Сумщині визволяли великогабаритний DAF із снігового полону

Місію виконано: працівники Сумського райвідділу поліції та місцеві жителі допомогли водіям-далекобійникам у критичній ситуації.


Великогабаритний DAF не просто застряг у сніговому заметі – машину частково знесло в кювет і розвернуло поперек проїзної частини. Не впоравшись з проблемою власними силами, водії вантажівки звернулись за допомогою до поліції. Рятувальні роботи тривали шість годин.

Лейтенант поліції Юрій Онищенко та старший сержант поліції Сергій Ситник, працівники сектору реагування патрульної поліції №3 Сумського райвідділу поліції, саме заступили на чергування, коли їм на службовий планшет надійшло повідомлення про те, що в одному з сіл району великовантажний автомобіль втрапив у кричну ситуацію. Не гаючись, правоохоронці відразу вирушили на виклик.

На місці події ситуація дійсно була непростою: майже поперек дороги, застрягши причепом у кюветі, стояла вантажівка ДАФ. Два водії, жителі столичного регіону, пояснили: вони їхали за вантажем, і через плутанину у назві кінцевого пункту призначення супутниковий навігатор «промахнувся» на 200 кілометрів, завівши у малолюдну місцевість. А коли розібрались, спробували повернутися на більш жваву трасу. При маневрі повороту через погану видимість та снігові перемети на дорозі водій не зумів правильно оцінити ширину проїзної частини. Внаслідок чого машина «просіла» в кювет і її розвернуло майже впоперек дороги. Дві години водії самотужки намагалися вибратися з пастки, максимально очистили від снігу навколо машини кілька десятків метрів дороги в обидві сторони, однак змушені були шукати сторонньої допомоги.

Правоохоронці, оцінивши обстановку та зваживши всі наявні можливості, відразу визначилися з подальшим планом дій: викликали спецтехніку з райавтодору та звернулися до місцевих жителів, хто має трактори, за допомогою.

Спочатку машину намагалися витягти важким трактором Т-150, однак його потужності виявилось замало. Тоді працівники поліції вирішили змінити тактику. Після того, як снігоочисна техніка звільнила дорогу від заметів та посипала її спеціальною сумішшю, причіп фури потужностями вже двох тракторів витягли та вирівняли за машиною.

«Справу значно ускладнював той фактор, що «далекобійник» застряг у своєрідній улоговині, а його, окрім всього іншого, потрібно було витягти на гору, – говорить Сергій Ситник. – Об‘єднаними зусиллями техніка та місцевих жителів після кількох невдалих спроб важковаговика все ж таки вивели з низини на чисту ділянку дороги. Рятувальні роботи тривали близько шести годин. Ми вдячні нашим добровільним помічникам, котрі відгукнулися на наше прохання і привели свою техніку на порятунок вантажівки».

Самі ж водії машини надзвичайно вдячні правоохоронцям за те, що не лише організували рятувальні та технічні роботи, а й власними силами, порадами та кмітливістю допомогли їм у критичній ситуації.

Відділ комунікації поліції Сумської області