Шосткинські поліцейські викрили шахрая-орендодавця

Видаючи себе за господаря чужих квартир, шахрай почав "здавати" їх в оренду, на чому встиг заробити 18 тисяч гривень. І не відомо скільки б ще він міг заподіяти шкоди, якби його не викрили працівники поліції. Правоохоронці вже довели його причетність до п’яти таких шахрайств у м. Шостка та Глухові та відкрили у відношенні нього кримінальне провадження.


Зловмисник діяв за добре відомою схемою розповсюдженою у великих містах. На одному з сайтів він розміщав свої оголошення про здачу в оренду квартири, а коли знаходились бажаючи винайняти житло, паралельно підшукував вигідні щодобові пропозиції та винаймав їх на певний строк. Ці квартири він пропонував потенційним орендарям. І якщо клієнти погоджувались, одраз брав з них передоплату за місяць чи два, віддавав ключі від житла, і говорив, що можна вже йти заселятись. Коли ж люди в’їжджали до орендованої оселі, наступного дня з’являвся справжній власник.

«Поліцейські розпочали комплекс оперативних заходів, спрямованих на викриття афериста, – коментує Валерій Строкач, начальник Шосткинського відділу поліції. – Вирахувавши ймовірного зловмисника, стало зрозуміло – це «справа рук» однієї людини – 21-річного раніше судимого місцевого хлопця, який зізнався у скоєному. Була доведена його причетність до щонайменше п’яти таких афер в рідному місті та сусідньому Глухові, в результаті чого він збагатився на 18 тисяч гривень».
Зі слів затриманого, ошукувати людей він розпочав два місця тому. І аби його не викрили, користувався підробними документами. В чужий знайдений паспорт він вклеїв свою фотокартку та надавав саме його у разі потреби.

Наразі відносно чоловіка в поліції відкрили кримінальне провадження одразу за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч.2 ст.190 «Шахрайство», ч.3 ст.357 «Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження» та ч.1 і 4 ст.358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів». Санкція статей передбачає до трьох років позбавлення волі.

Відділ комунікації поліції Сумської області