Скасування мораторію на продаж землі включено до порядку денного парламенту

Верховна Рада України внесла до порядку денного 2 сесії проект закону № 2178 щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.


Урядовий законопроект передбачає скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі та запуск ринку з 1 жовтня 2020 року.

Купувати землю зможуть українські фізособи та компанії, територіальні громади й держава. Заборона на придбання стосуватиметься фізичних та юридичних осіб, іноземних держав, на яких розповсюджується дія закону «Про санкції».

На рівні області концентрація землі в одного власника не має перевищувати 15%, а на рівні країни – 0,5%. Для цього Державний реєстр  прав повинен взаємодіяти із реєстром речових прав на нерухоме майно, земельний кадастром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Пріоритет на купівлю землі буде в орендаря ділянки. Земля державної й комунальної власності продаватиметься на аукціонах. Стартову ціну визначатиме нормативна грошова оцінка.

Державний реєстратор буде зобов’язаний включати дані про ціну речових прав (зокрема і на користування) до реєстру речових прав

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати проект закону про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель до жовтня. А Верховна Рада повинна прийняти його до грудня.

25 вересня Кабінет міністрів України затвердивзаконопроект про скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі та скерував документ до парламенту.

Джерео: ua.news