Смерть дитини через підйомник: винуватий електромонтер і директор “Сумиліфту”?

Сьогодні на спільному брифінгу прокуратури ти поліції Сумської області розповіли про результати розслідування кримінального провадження за фактом загибелі немовляти, що сталася вчора в будинку на вулиці Супруна.


За словами начальника Сумського відділу поліції Павла Карабути, після прогулянки родина (мати, свекор та немовля) піднімалися з першого поверху на 9-й. Мати вийшла першою, а дідусь витягував коляску з ліфтової кабіни і, коли витяг лише наполовину, двері зачинилися і поїхали вниз. Через це коляска була заблокована під кутом 45 градусів між стелею ліфта і підлогою під’їзду. Дідусь намагався визволити дитину, але не зміг.

«Попередньо проведеним оглядом місця події судмедексперти встановили, що смерть немовляти, хлопчика 2,5 місяців (народився 17.10.18 року), настала в результаті асфіксії та перелому основи черепа. Зараз проходить розтин тіла, після якого встановлять остаточну причину смерті», — повідомив Павло Карабута.

Керівник Сумської місцевої прокуратури Валерій Могильний  говорить, що на місці події встановили причину такого «несанкціонованого спускання ліфту при незачинених дверцятах»: це неправильні дії електромеханіка ТОВ «Міськсумиліфт».

«Цей ліфт у 2017 році був капітально відремонтований за договором, укладеним між департаментом інфраструктури та ТОВ «Міськсумиліфт». У тому ж році закрили всі акти з гарантійним строком експлуатації на 4 роки. Та незважаючи на капремонт, підйомник почав ламатися вже за півроку, двічі взагалі зупинявся. А останні два місяці 4 рази ламався, навіть було таке,що двері не закривалися до кінця, або двері були зачинені, і ліфт їздив між поверхами.  Тому, мабуть, через численні скарги електромонтер приєднав дріт до двох клем, дозволивши ліфтовій кабіні рухатися між поверхами при незачинених дверцятах. Ми вважаємо, що, коли дідусь виїжджав з ліфту, хтось на інших поверхах викликав підйомник, і він самовільно рушив вниз», — говорить Валерій Могильний.

Електромонтеру погодили повідомлення про підозру за статтею 272 частина 2 «Порушення вимог роботи з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей». Директору «Міськсумиліфт» інкриміновано статтю 364.1 частина 2 «Зловживання службовим становищем юридичною особою приватного права». Завтра будуть клопотати про тримання їх під вартою.

Також прокуратурою Сумської області за ніч було проведено 7 обшуків: в департаменті інфраструктури СМР, в ТОВ «Міськсумиліфт»,в ЖЕКах КП «Теплоенергоцентраль» та «ДомКом». В них вилучили документи.

До юридичної відповідальності планують притягнути інших осіб, повідомляє sts.sumy.ua.