Спадковість поколінь: у Сумському НВО стартувала доброчинна акція до Дня людини похилого віку

Від сьогодні у ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» розпочалася акція милосердя до Дня людини похилого віку, під час якої заводчани відвідають близько 450 своїх ветеранів. Крім приємних митей спілкування, пенсіонерів чекають подарункові набори. Дана традиція існує на підприємстві вже майже два десятиліття.


Благодійною акцією охоплюються ветерани виробництва, для яких колектив сумських машинобудівників є, по суті, найріднішими людьми, оскільки на схилі літ вони лишилися на самоті. Крім того, об’єднання приділяє увагу й тим пенсіонерам, котрі гостро потребують підтримки та допомоги.  

Старше покоління завжди з нетерпінням чекає зустрічей зі своїми молодшими колегами. «Наші пенсіонери повсякчас цікавляться долею заводу, дають слушні поради, діляться власним багатим досвідом. Такі зустрічі додають сил і ентузіазму не тільки їм, а й нам. Бо, знаючи, які труднощі у свій час доводилося долати кожному з них задля того, щоб підприємство продовжувало рух уперед, ми усвідомлюємо – нинішні негаразди теж швидкоплинні, і побороти їх нашому колективу до снаги», – переконаний координатор благочинного проекту, голова комісії профспілки «Машметал» Сергій Чирва.

Акція до Дня людини похилого віку щоразу проходить з особливим пієтетом, оскільки відбувається услід за професійним святом машинобудівників. «Машинобудівник – значно більше, ніж просто професія. Її обирають тільки міцні духом, вольові, цілеспрямовані люди. І якщо став на цей шлях, навряд чи коли-небудь із нього звернеш. Ось і наші ветерани виробництва, незважаючи на те, що вже тривалий час перебувають на відпочинку, всім серцем вболівають за рідне підприємство і, звісно ж, заслуговують на добрі слова з нагоди такого визначного свята», – розповідає одна з учасниць заходу Вікторія Шакіна.

Тож цього разу, крім пакунків із продуктами, котрі точно не будуть зайвими на кухні пенсіонера, Сумське НВО підготувало ветеранам ще й пам’ятні сувеніри – ювілейні книги «Від Крайньої Півночі – до спекотних пустель»,  видані з нагоди 120-річчя об’єднання. «Такому презенту наші наставники особливо зраділи, бо в ньому – все їхнє життя, – зазначає Олександр Журба, який бере участь у заводських благочинних акціях із моменту заснування, а це  практично 20 років. – У нашому цеху шанують традиції. Ми не забуваємо своїх старших товаришів, адже саме вони були нашими першими вчителями і прикладами для наслідування на виробництві. Безперечно, коли їм потрібна допомога: чи дах підлатати, чи тин підрівняти, чи навіть просто вислухати, вони точно знають, до кого звернутися».

Акція милосердя до Дня людини похилого віку триватиме на підприємстві до 3 жовтня. Наступний подібний доброчинний проект відбудеться з нагоди світлого християнського свята – Великодня.