Списати не можна платити: Чим загрожують населенню мільярдні борги за послуги ЖКГ?

Не за горами вже осінь. Керівництво Сум почало перейматися тим, як подати тепло в оселі сумчан, оскільки Котельня Північного промвузла не готова до опалювального сезону, і невідомо скільки коштів потрібно вкласти в її підготовку, бо борг за газ перед НАК «Нафтогаз» становить 174 млн грн.


«Це дійсно на сьогодні одна з найболючіших проблем, – говорить депутат обласної ради Микола Войтенко, представник Опозиційної платформи – За життя. – Втім, не менш серйозна – оплата за тарифи ЖКГ, заборгованість по яких в Україні становить вже 60 млрд грн».

За статистикою 80% цієї суми – це заборгованість людей, які були просто не в змозі платити за захмарними тарифами. А найбільша кількість боргу – саме за постачання природного газу. Якщо не знизити тарифи і не списати заборгованість людей за комуналку, то вона продовжить наростати як сніжний ком, що загрожує комунальним колапсом.

«Сумщина не відрізняється від усієї країни, – продовжує депутат. – На кінець червня поточного року заборгованість населення області за послуги ЖКГ становила 830 млн грн. Зі сплати за постачання природного газу – 409,1 млн грн, за централізоване опалення та постачання гарячої води – 266,7 млн грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 85,1 млн грн, за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 52,8  млн грн, за вивезення побутових відходів – 16,0 млн грн».

Микола Войтенко впевнений, що тарифи на послуги ЖКГ обов’язково мають бути знижені. «Бідність, яка охопила країну, є, в тому числі, наслідком тарифного геноциду, влаштованого попередньою владою. Реалізація домовленостей лідерів нашої політичної сили з РФ дозволить знизити комунальні тарифи навіть в опалювальний сезон. Це ключове, що потрібно зробити, щоб вивести людей з тієї тотальної бідності, в яку їх загнав минулий режим», – наголосив опозиціонер.

Нагадаємо, завдяки домовленостям, досягнутим співголовою партії Юрієм Бойком і головою Політради Опозиційної платформи – За життя Віктором Медведчуком з керівництвом РФ, вартість газу для українських споживачів може бути знижена до 3800 грн за тисячу кубометрів.