Сплата податку на житлову нерухомість значно перевершила минулорічний показник

У 2016 році фізичні особи – платники податків, які перебувають на обліку в Державній податковій інспекції у м. Сумах, сплатили до бюджету 1 мільйон 400 тисяч гривень податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки.


Приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 573 тисячі гривень.

В інспекції нагадують, що у поточному році платники – фізичні особи сплачують податок за нерухомість за минулий, 2015 рік.

Варто нагадати, що податок майно мають сплачувати не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/квартирами, житлова площа яких перевищує 80 кв. м і будинку/будинків площею більше 140 кв.м., згідно Рішення Сумської міської ради від 13.01.2015 № 3931 «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Суми» із змінами. У разі наявності об’єктів нерухомого майна різних типів, податок сплачується за площу, що перевищує 220 кв.м. у відповідності до вимог зазначеного вище Рішення. А це означає, що якщо об’єкт житлової нерухомості не перевищує площу 220 квадратних метрів, то його власник не сплачує податок, в тому числі з її часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку), повідомляє ДПІ у м. Сумах ГУ ДФС у  Сумській області.