Справа на 28 млн гривень направлена до суду

Податкова міліція Сумської області під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області направила до суду кримінальне провадження стосовно осіб, що незаконно виготовляли ЛГВ на підпільних цехах.


Слідчими податкової міліції ГУ ДФС у Сумській завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно групи осіб, що організувала незаконне виробництво алкогольних напоїв та розповсюджували їх у різних регіонах України через мережу Інтернет під виглядом відомих брендів.

Про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених: ч.2 ст.28 та ч.1 ст.204 Кримінального кодексу України – транспортуванні з метою збуту, зберіганні з метою збуту та збуті незаконно виготовлених підакцизних товарів (алкогольних напоїв), що вчинено за попередньою змовою групою осіб; а також ч.2 ст.28 та ч.2 ст.204 КК України – незаконному виготовленні підакцизних товарів (алкогольних напоїв) шляхом відкриття підпільного цеху з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, що вчинено за попередньою змовою групою осіб, – повідомлено 46-річному мешканцю м. Ромни та 38-річному мешканцю Київської області, раніше двічі судимому за ч.3 ст.185 та за ч.1 ст. 204 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що зазначені громадяни, діючи спільно й умисно, з корисливим мотивом, з метою незаконного збагачення відкрили підпільний цех у Київській області з метою подальшого нелегального виготовлення підакцизних товарів – алкогольних напоїв, із використанням обладнання, що забезпечує їх масове виробництво.

У приміщенні підпільного цеху з використанням  обладнання, яке забезпечує масове виробництво, тіньові ділки, діючи на виконання спільного єдиного злочинного умислу, за попередньою змовою, незаконно виготовляли алкогольні напої шляхом змішування спирту з водою в пропорції два літри спирту та три літри води, а також із додаванням есенцій та інших домішок. Незаконно виготовлені  алкогольні напої розфасовувались в ПЕТ пляшки, в скляну тару та у поліетиленові ємності, які поміщались до картонних коробок із надписом «Пшенична», «Absolut Vodka», «Volk», «Finlandia», «Jack Daniel`s», «Janneau napolejn», «Metaxa 38%», «Attikus», «ST-Remy», «Monte Choco Kvint», «Kvint Cognac», «Jelzin», «Keglevich», «Courvoisier Cognac», «Finsbury», «Captain Morgan», «Grey Goose», «Monte choco kvint», «Keglevich Fresh», «ST-REMY», «COURVOISIER», «KEGLEVICH», «GREY GOOSE», «ATTI KUS», «METAXA», «Jameson», «JANNEAU».

Для реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв зловмисники використовували сайт у мережі Інтернет. При цьому, збували незаконно виготовлені алкогольні напої замовникам шляхом їх відправлення з поштових відділень служб доставки.

За результатами проведених обшуків у виробничих, складських приміщеннях та транспортно-логістичних підприємствах вилучено обладнання, що забезпечувало масове виробництво алкогольної продукції, вартістю близько 3 млн. грн, а також 82 тонни незаконно виготовленої підакцизної продукції, вартістю понад 25 млн. гривень.

Прокуратурою Сумської області затверджено обвинувальний акт та кримінальне провадження спрямоване до суду.