Студенти сумського вишу платять за прання власних речей “поза касою”?

Студентів Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка цікавить – куди йдуть кошти, які вони готівкою сплачують вахтерам гуртожитків «за прання». Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук Семен Алексєєв.


"Для тих хто не мешкає в наших гуртожитках розповім як це відбувається.

Якщо у студента виникла необхідність випрати речі, то в нього є вибір – або скористатися послугою так званої «пральні самообслуговування» (ландромати, які є в кожному гуртожитку), або звернутися до вахтера і він з радістю відчинить «таємний шкаф» (інакше не назвати – бо він під амбарним замком) та за символічні 10 гривень дасть можливість скористатися 10-річною пральною машинкою.

Ставимо підпис у відомостях за сплачену послугу, вахтер йде з нами до пральної машинки та відмикає ключами замок щитової і дає струм для машинки. Інформації стосовно вартості прання немає на жодній з дошок оголошень гуртожитків та учбових корпусів. Якщо припустити, що ті студенти, які не мають можливості щотижня їздити з сумками брудної білизни додому (а останнім часом і іноземні студенти обирають 2-й варіант), хочаб один раз на тиждень скористаються цими машинками, то за рік маємо більш ніж 100 тисяч гривень «чорного налу». Ось і виникає питання: «Як і на що витрачаються кошти, які з кишені студентів просто краде крівництво університету?»

P.S.: Ходять чутки, що цей підпільний бізнес належить одному з проректорів нашого університету. Звісно, ми як студенти, що не мають постійного стабільного заробітку, за будь-яке зменшення витрат. Проте не хочеться підтримувати корупцію в рідній Україні.
Оскільки відверто це заявити ми боємося, після гучного нещодавного затримання хабарника в нашому університеті (бо ще дипломів не отримали), то звертаємося анонімно," – йдеться у публікації.