Студенти вчилися управлінню багатоквартирним будинком

Громадянська мережа ОПОРА 13 квітня провела семінар «Хто є власником у багатоквартирному будинку та як можна заощаджувати» для студентів Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.


Говорили не тільки про методи заощадження, а й про субсидії. Студенти розмірковували про те, що хоча подібна практика і є дієвим механізмом тимчасової підтримки населення, вона може приховувати корупційну складову.

«Субсидії – поле для корупційної діяльності. Саме через це вони мають бути монетизованими. Це хоча б у деякій мірі зробить неможливими маніпуляції з «віртуальними» грошима», – поділився своїми роздумами учасник семінару.

Загалом присутні демонстрували власну обізнаність у питаннях, пов’язаних з управлінням багатоквартирного будинку та активно долучилися до дискусій. Розбиралися на прикладах, що можна робити у власному будинку, аби заощаджувати. Відтак, аби зекономити 20 % тепла і не обігрівати стіни, варто мати короткі штори, а не довгі, які можуть заважати проходу теплого повітря в кімнату.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА наголосила, що навіть стара фарба на батареї заважає нормальному обігріву приміщення. Варто очищувати поверхню і робити її гладкою. Пояснюється це тим, що батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу майже на 10 %. А якщо її пофарбувати в темно-коричневий колір, що найкраще віддає тепло, можна отримати ще на 8-10 % тепла більше.

«Усвідомлення механізмів правильного поводження з ресурсами у власному будинку відкриває безліч можливостей для економії. Тому ми вважаємо такі зустрічі ефективними. Для наших студентів важливо розуміти, навіщо їм потрібно заощаджувати ресурси та як це робити правильно», – наголосила кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри медико-біологічних основ інституту фізичної культури Беседіна Антоніна.