Створити програму капітального ремонту доріг місцевого значення на 5 років пропонують депутати

Про це заявив депутат Сумської обласної ради Олександр Стрельченко. На його переконання варто створити територіальний дорожній фонд Сумської області й окремі відділи у департаментах інфраструктури місцевих рад, які б опікувалися питаннями обслуговування доріг. Також варто передбачити співфінансування з відповідних місцевих бюджетів області (в обсязі не менше 30 відсотків). А ще, переконаний, до ремонту доріг мають долучатися нафтовики та аграрії.


«Незадовільний стан доріг області і Сумського району зокрема є серйозною причиною зменшення інвестиційної привабливості краю, значною перешкодою розвитку підприємництва, що суттєво й негативно впливає на соціально-економічний розвиток регіону», – вважає Олександр Стрельченко.

Він зазначає, що глибокі ями і вибоїсте покриття призводять ще й до зростання цін на обслуговування автомобілів та роблять некомфортними поїздки населення району.

«Дивує те, що доріг немає не лише до віддалених сіл, а й до тих, які граничать із Сумами, як, наприклад, Сад чи Косівщина, – говорить депутат. – Через погане дорожнє покриття між населеними пунктами автомобілісти відмовляються перевозити пасажирів. Ямковий ремонт не рятує ситуацію, а тільки «з’їдає» бюджетні кошти».

Опозиціонер нагадав, що на початку року за їхньої ініціативи вперше за багато років обласна рада затвердила програму капітального ремонту доріг місцевого значення на 4 роки. Тож рекомендує, аби цей досвід взяла до уваги і Сумська міська ОТГ та налагодила контроль за дорожнім господарством. Щоб люди, які проживають у малих населених пунктах територіальної громади мали не гірші умови проїзду автошляхами, ніж мешканці обласного центру.