Суд зупинив будівництво багатоповерхівки на місці археологічної знахідки в Ромнах

7 липня 2016 року Роменський міськрайонний суд наклав арешт на земельну ділянку за адресою: м. Ромни, вул. Пушкіна, 18, а також розпорядився зупинити будь-які роботи (у тому числі земельні та будівельні) на цій території та зобов'язав забудовника провести археологічні дослідження на території забудови.


Цією ухвалою суд задовольнив клопотання місцевого прокурора, який звернувся до суду, реагуючи на письмову заяву про кримінальне правопорушення депутата Сумської обласної ради від ВО «Свобода» Вікторії Мурич.

«Ще у травні нам стало відомо, що в результаті обстеження котловану співробітники держпідприємства «Науково-дослідний центр» «Охоронна археологічна служба України» на місці забудови виявили знахідки археологічного й історичного характеру, датовані приблизно VIII ст. Повторне дослідження котловану це підтвердило, а результати експертного дослідження встановили на місці забудови нововиявлений об'єкт культурної спадщини.

Тепер забудовник зобов'язаний зупинити будь-які роботи й найближчим часом забезпечити проведення археологічних досліджень», – повідомила депутат.