Сумчан закликають скористатися пільгами на тверде паливо та скраплений балонний газ

У департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради повідомляють, що пільги на тверде паливо та скраплений балонний газ в готівковій формі надаються, виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство.


Це передбачено Бюджетним кодексом України.

Граничний показник вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу, в межах якої надаються пільги в 2017 році, становить відповідно 2162 грн. та 216,20 грн.

Відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 та законів України за соціальною ознакою, учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів Великої Вітчизняної війни, жертвам нацистських переслідувань, багатодітним сім’ям пільга надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, що у 2017 році становить 2240 гривень.

Пільга готівкою надається за місцем реєстрації пільговика на підставі заяви та довідки з місця реєстрації (для приватного сектору виданої управлінням «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» за адресою: м. Суми, вул. Горького, 21, тел.: (0542) 700-574) із зазначенням, що пільговик користується скрапленим балонним газом для побутових потреб та/або має пічне опалення та користується твердим паливом, поданих до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради.

Слід зазначити, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

Прийом документів ведеться за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 35, (попередній запис здійснюється за тел.: (0542) 63-54-37, 60-45-06). При собі мати: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та документ, що підтверджує право на пільги.

Станом 1 січня поточного року своїм правом на пільги скористалися 35 сімей, із яких 29 сім’ям пільговиків, які мають право на знижку вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб, проведено нарахування пільг на суму 3,3 тис. грн. та 32 сім’ям пільговиків, які мають право на знижку вартості твердого палива, нараховано 35,6 тис. грн.