Сумчанам безкоштовно встановлять газові лічильники

У 2016 році ПАТ "Сумигаз" планує встановлення будинкових лічильників газу, на що передбачено 26,8 млн гривень. Також, заплановано встановити індивідуальні прилади обліку на суму 14,4 млн гривень, повідомляє прес-служба компанії.


На сьогодні 78,8% домогосподарств Сумської області оснащені приладами обліку і платять за фактично використаний обсяг природного газу. Відповідно до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" до 1 січня 2018 року передбачено забезпечення лічильниками всіх споживачів природного газу.

Повідомляється, що суму, яку підприємство направляє на встановлення лічильників, затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

"У цьому році передбачено кошти на установку 7 048 лічильників. Для клієнтів компанії все прилади обліку і роботи з їх встановлення – безкоштовні", – розповів перший заступник голови правління – головний інженер ПАТ "Сумигаз" Микола Мурчіч.

Відзначається, що компанія встановлює безкоштовні лічильники згідно сформованих графіків, тому ніяких заяв в суспільство писати не потрібно.

Разом з тим, у разі відмови від встановлення безкоштовного лічильника, споживачеві слід встановлювати прилад обліку за власні кошти. Інакше ПАТ "Сумигаз" буде змушене відключити його від газопостачання відповідно до Закону "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

Крім того, наголошується, що споживачеві, який бажає встановити лічильник за свій рахунок, необхідно звернутися в ПАТ "Сумигаз" для отримання "Технічного завдання". Власнику домоволодіння необхідно надати копії та оригінали технічного паспорта на квартиру, паспорта власника, ідентифікаційного коду, а книжки (копія першої сторінки). Після отримання технічної документації споживач самостійно придбає лічильник і замовляє роботи з його встановлення у компаній, які мають дозволи на цей вид робіт. Проконсультуватися за технічними характеристиками приладу і отримати інформацію, які документи повинні мати компанії для виконання відповідних робіт можна у фахівців ПАТ "Сумигаз".

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *