Сумчанам розповідали про наслідки щодо несплати аліментів

Фахівцями юстиції, в межах реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!», було проведено інформаційний семінар для осіб, які перебувають на обліку в Сумському міському центрі зайнятості.


Присутніх повідомили про зміни в законодавстві передбачені законом #ЧужихДітейНеБуває.

Так, згідно з законом, на посаду державної служби категорії «А» або «Б» не може вступити особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Підставами для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеження є: наявність у державного службовця, який займає посаду державної служби категорії «А» або «Б», заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 12 місяців.

Якщо аліментний борг перевищує суму платежу за 12 місяців, то неплатникові доведеться викласти з кишені додаткові 20 %, якщо розмір боргу перевищує суму платежу за 2 роки, то розмір штрафу вже становить 30%, а ті батьки, які мають заборгованість 3 чи більше роки, повинні додатково сплатити на користь дитини 50% від нарахованого боргу.

Окрім того, внесені зміни передбачають також, що за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці, державний виконавець виносить постанови про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання.

Також присутні дізналися, що законом передбачено право того із батьків, з ким проживає дитина, самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України на строк до 1 місяця та більше у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці та за 3 місяці, якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю чи тяжкою хворобою.