Сумчанам, які виплачують іпотечний кредит, держава поверне частину коштів

Громадяни, які у минулому, 2015 році, користувалися іпотечним житловим кредитом в національній або іноземній валютах, мають право включити до податкової знижки частину суми фактично сплачених протягом звітного податкового року процентів за користування цим кредитом.


При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, з метою нарахування податкової знижки регулюється ст.175 Податкового кодексу України.

В Державній податковій інспекції у м. Сумах нагадують, що для отримання податкової знижки за наслідками 2015 року, сумчанам необхідно звернутися до Центру обслуговування платників (м. Суми, площа Покровська, 2) та надати підтверджуючі відповідні платіжні і розрахункові документи та декларацію про майновий стан і отримані доходи до 31 грудня 2016 року. Довідки можна отримати за телефоном: 701747.