Сумчани можуть скористатися урядовою програмою “Доступні ліки”

У суботу, 1 квітня, в Україні стартує урядова програма «Доступні ліки».


Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Пріоритетність надано лікуванню саме цих недуг, адже саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта.

Щоб отримати безкоштовні ліки, українцям слід буде насамперед звернутись до лікаря за рецептом. Після того завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки» та отримати препарати для лікування безкоштовно або з частковою доплатою, якщо потрібні ліки дорожчі, ніж компенсоване державою.

За інформацією відділу охорони здоров’я наразі в Сумах триває процес укладання договорів з аптеками, які стануть учасниками цієї програми. Повний перелік цих закладів згодом буде опублікований на Інформаційному порталі Сумської міської ради.

Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» покликана забезпечити громадян України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість життя і допоможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасній смертності.

На реалізацію програми на поточний рік уряд виділив 500 млн грн.

З усіх питань можна звертатись на урядову «гарячу лінію» 1545.

За даними МОЗ, серцево-судинні захворювання, діабет II типу і бронхіальна астма найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта, разом із тим ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Смертність від серцево-судинних хвороб становить 65% від загальної смертності населення в Україні. Відповідно до статистичних даних за 2015 рік, на діабет ІІ типу страждає один мільйон осіб. Це у шість разів більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний).

Хворих на бронхіальну астму за статистикою 2015 року зареєстровано 210 тисяч осіб. Здебільшого, це діти та молодь.

Урядова програма «Доступні ліки»