Сумчани не поспішають на службу за контрактом

План відбору кандидатів на військову службу за контрактом в середньому виконується лише на 50%. Про це на засіданні виконавчого комітету повідомив начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Григорій Брязкун, пише Depo.Суми.


"Інформаційна кампанія проводилася у різних видах ЗМІ, а також в громадському транспорті. За кошти міського бюджету на вулицях Сум були встановлені білборди на відповідну тематику. Разом з тим, охочих йти на службу в армію за контрактом, у Сумах не побільшало. На перший квартал 2016 року планове завдання становило 125 осіб, заяви подали – 106 громадян, у навчальні центри Збройних Сил України направили 70 осіб. План виконаний на 56 відсотків. У другому кварталі планове завдання було 145 осіб, подано заяв – 107, до навчальних центрів направлено 73 особи",– констатував Григорій Брязкун.

Відтак, представники міського військкомату, запрошуючи сумчан на службу в ЗСУ, акцентують увагу на збільшенні грошового забезпечення кадрових і мобілізованих військовослужбовців.

Військовослужбовець служби за контрактом (солдати і сержанти) та призвані у рамках мобілізації будуть отримувати від семи тис. грн., командир бригади – 14 тис. грн., командир батальйону – 12 тис. грн., командир роти – 10 тис. грн., командир взводу – дев’ять тис. грн.

Крім того, серед переваг "контракта" можливість безкоштовного навчання, отримання житла за місцем служби, а також ряд соціальних гарантій. Йдеться про виплату один раз на рік матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем у розмірі місячного окладу грошового утримання, а також отримання військовослужбовцями грошової допомоги на оздоровлення під час чергової відпустки в розмірі місячного фінансового забезпечення.

Військовим, які служать за контрактом, гарантується безкоштовна кваліфікована медична допомога, санаторно-курортне лікування (не більше одного разу на рік), щорічна відпустка зі збереженням грошового, матеріального забезпечення тривалістю від 30 до 45 календарних днів (в залежності від вислуги років), а також отримання права на пенсійне забезпечення незалежно від віку у разі , якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності трудового стажу 25 років і більше, із яких не менше, ніж 12 календарних років і 6 місяців, становить військова служба або служба в інших силових органах.

У міському військкоматі нагадують і про умови вступу на службу за контрактом. У контракту армію запрошують громадян віком від 18 до 40 років (під час особливого періоду – до 60 років), які мають відповідну фізичну підготовку та пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

Джерело: http://sumy.depo.ua/