Сумчани зустріли бійців батальйону Суми, які повернулися із зони АТО

Сьогодні сумчани урочисто зустріли бійців 15-го батальйону Суми, який повернувся із зони проведення АТО. Військові майже рік захищали країну в Авдіївці – в районі Ясинуватської розв’язки.


Від жителів Сум начальнику батальйону Олександру Мордванюку було вручено коровай. Воїнів привітали керівники області та міста, владика Мефодій – єпископ Сумської та Охтирської єпархії УПЦ КП, жителі міста.

Всі дякували за самовіддані дії військових під час проведення антитерористичної операції. Бійці, в свою чергу, дякували сумчанам за їх допомогу, коли жителі обласного центру з самого початку допомагали військовим обмундируванням, технікою, одягом, їжею.

У строю навіть були дві собаки – Лорд і Арчі, які стали не лише охоронцями, а й друзями військових. До речі, обидва собаки були залишені місцевими жителями, а хлопці їх забрали до батальйону.

Найкращим воїнам були вручені грамоти та подяки, загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання.

Батальйон було сформовано переважно з добровольців із Сум та області. В АТО військові були майже 800 днів. За весь період 9 бійців загинуло, 53 – поранено. 13 військових удостоєно високих державних нагород, 6 з них – посмертно. 730 отримали недержавні нагороди.