Сумчанин тероризує інвестора, щоб отримати від нього хабар

П’ятнадцятий рік поспіль  до паркану напроти Спасо-Преображенського собору у центрі Сум приїздять поліціянти через виклики одного й того самого чоловіка – сумчанина Володимира Шкірі. Завдяки цим викликам у центрі міста уже майже два десятиріччя стоїть розритий котлован, по якому лазять наркомани та бомжі. Чому пан Шкіря, який, до речі, живе поряд, так яро захищає цей смітник у центрі міста разом із наркоманськими закладками і чому не дає можливості побудувати будинок, аналогічний тому, що знаходився тут ще до Другої світової війни, і таким чином відновити історичну справделивість у центрі міста?


 “Я викликав поліцію ще вчора, моє звернення було проігноровано, тож довелося ще сьогодні. Я вважаю будівництво в історичній частині міста незаконним. Ця територія охороняється законом”, – розповів Володимир Шкіря, мешканець сусіднього із котлованом будинку.

А ось що розповів представник забудовника – адвокат Юрій Ломака.

«Будівництво здійснюється на земельній ділянці, яка з 2005 році перебуває в оренді ТОВ «Адамант-Суми», а підставою для проведення такого будівництва є дозвіл на виконання будівельних робіт. Видачі цього дозволу передувало отримання технічних умов для розроблення проекту будівництва, обговорення об’єкту будівництва на містобудівних радах, затвердження ескізного проекту    розроблення та затвердження робочого проекту з будівництва, проведення археологічних досліджень на місці будівництва, отримання позитивного експертного висновку комплексної державної експертизи. На всі ці дії пішло три роки.

Дозвіл на виконання будівельних робіт зареєстрований у єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт.

Ініціатором всіх претензій до здійснення будівництва є громадянин Шкіря. Він стверджує, що проживає у квартирі, яка розташована в будинку, що межує з будівництвом. У 2007 році в цій квартирі, в опорній стіні будинку, яка виходить на будівельний майданчик, самовільно, без отримання дозвільних документів та всупереч заборони зі сторони управління архітектури та містобудування, з порушенням несучої конструкції будинку, зроблено віконний проріз та влаштовано вікно.

При цьому, в цій опорній стіні будинку відсутні інші вікна. Влаштування такого вікна зроблено навмисно для того, щоб чинити тиск на забудовника, посилаючись на близькість забудови до такого вікна. Такий тиск, на мою думку, має одну єдину мету – отримання грошей із забудовника за припинення написання скарг. За наявною у мене інформацією та підтвердженою показами свідків, Шкіря вже висував вимогу про сплату йому коштів, але отримав відмову. Після цього поліцією відкрито кримінальне провадження за самоуправство.

Фактично, в даний час Шкіря своїми діями перешкоджає будівництву та законній господарській діяльності забудовника, не маючи для цього жодних правових підстав. Він сам документує своє незаконне переслідування забудовника. Якщо він вважає, що його права порушені у зв’язку з такою забудовою, то він може звернутись до суду з позовом, але він цього не робить, бо у нього відсутні докази порушення його прав».

За матеріалами Sumy.today