СумДУ спростовує фейкові дописи

Останніми днями кілька Сумських інформаційних порталів розмістили дописи з фейсбук-сторінки «Вільна профспілка «Справедливість» СумДУ», у яких поширена недостовірна і наклепницька інформація, що шкодить діловій репутації університету. Про це йдеться у заяві прес-центру університету.


Ці дописи поширюються І.П. Мозговим, колишнім працівником нашого закладу, який називає себе головою зазначеної профспілки, хоча до її складу не входить жоден студент чи співробітник університету.

Неправдиві повідомлення і необґрунтовані звинувачення на адресу колективу та керівництва університету, які поширюються І.П. Мозговим уже кілька останніх років, за змістом є поєднанням некомпетентності, свідомого перебільшення, маніпулювання, брехні та фантазій автора. На офіційній сторінці профспілки у Facebook ці пости викладаються у відверто хамській манері, і є неприйнятними для цивілізованої академічної спільноти.

Особливо наклепницькими та образливими є дописи І.П. Мозгового на адресу колишнього ректора СумДУ, а нині почесного ректора, голови вченої ради університету А.В. Васильєва. Сумський державний університет для Анатолія Васильовича – це справа усього його життя (студент, аспірант, викладач, упродовж близько 26-ти років – перший заступник керівника закладу, більше 16-ти років – ректор). Саме під його керівництвом СумДУ перетворився у визнаний успішний високорейтинговий університет з потужною науково-освітньою та матеріально-технічною базою, новітніми технологіями навчального процесу, увійшов до топ-групи провідних університетів світу і став одним із лідерів вищої освіти України. Значним є внесок СумДУ під керівництвом А.В. Васильєва і у розвиток сумської громади.

Університет є одним з найбільших платників податків до бюджету міста. За роки існування нашого закладу вищої освіти підготовлено більше 100 тис. кваліфікованих фахівців різних галузей знань. Випускники університету активно працюють у різних сферах діяльності міста: в органах влади і місцевого самоврядування, на підприємствах, в бізнес-структурах, в закладах освіти тощо. Для прикладу: більше половини лікарських кадрів міста Суми – це випускники медичного інституту СумДУ, за відсутності яких надання сумчанам кваліфікованої медичної допомоги було б неможливим.

Зазначимо, що розповсюдження неперевіреної інформації принижує гідність усіх співробітників та студентів університету, які своєю щоденною копіткою працею роблять внесок у соціально-економічний розвиток міста, формують інтелектуальний потенціал нації.